Радіоаматора звинувачують у витоку конфіденційний даних з POCSAG

15-річний австралійський підліток звинувачений у витоку конфіденційних даних про пацієнтів з COVID-19, таких як телефонні номери та адреси людей, що знаходяться в карантині, а також розмови між медичними працівниками та лікарями про пацієнтів COVID-19. Витік стався через загальнодоступну веб-сторінку, яку він створив, щоб поділитися розшифрованими даними пейджера POCSAG.

[URL=https://i.imgur.com/vxynRpY.png][IMG]https://i.imgur.com/vxynRpY.png[/IMG][/URL]

Пейджери досі використовуються у медичних закладах в багатьох країнах. Це перевірена і дуже надійна система обміну повідомленнями, однак більшість систем в світі відправляють дані в незашифрованому вигляді простим текстом доступним для інших осіб. Будь - який користувач з дешевим сканером і вільним програмним забезпеченням може декодувати кожне повідомлення, відправлене через пейджинг практично з будь-якої точки міста, оскільки сигнали часто надзвичайно сильні. Пейджери призначені для доставки термінових повідомлень, оскільки більш надійні в порівнянні з мобільними SMS, так як SMS-повідомлення не завжди доходять або можуть виникати затримки на кілька хвилин.

Підліток, мабуть, використовував або Baofeng, або RTL-SDR для прийому сигналу пейджера POCSAG, доступного в його рідному місті в Західній Австралії. Сигнал пейджера був декодований за допомогою multimon-ng і відображений за допомогою програмного забезпечення PagerMon. PagerMon створює веб-сторінку, яка відображає повідомлення пейджера і легко читається. Сайт можна зробити доступним в Інтернет. Схоже, що підліток є радіоаматором і не збирався навмисно "зливати" дані пацієнтів, проте інші знайшли його сторінку PagerMon і привернули до неї увагу засобів масової інформації. Його сайт тепер закритий, а чиновники вирішили відмовитися від пейджерної системи на користь подвійної системи SMS.