APRS дігіпітер path налаштування і розуміння WIDE концепції

Щоб краще зрозуміти ідею використання WIDE в налаштуваннях APRS на стороні ретранслятора і на стороні клієнта порібно детально пояснити принцип маршрутизації APRS пакетів.

Не вдаючись в історичну ретроспективу постараємося максимально спростити опис цієї технології.

Опис користувачів

Отож маємо дві сутності:
APRS digipeater (використовується для перекерування пакетів від трекера далі по маршруту)
APRS tracker (використовується для передачі інформації, координат, телеметрівї, тощо )
APRS-iGate (використовується для передачі інформації, координат, телеметрівї в Інтернет )

Опис концепції WIDE

WIDE вказує на зону поширення пакету і кількість стрибків.
WIDE1-1 означає що пакет може поширюватися на локальну зону (наприклда місто або село, на це вказує перша цифра після слова WIDE ) і допустимо ретранслювати пакет лише один раз (друга цифра ).
WIDE2-2 вказує на те що пакет може проходити через digipeater який знаходиться на відносно високій висоті (гора або телевежа) і може ретранслюватися два рази.

Тобто перша цифра вказує на зону покриття, чим вона більша тим зона покриття більша, а друга цифра вказує на кількість стрибків. В сучасній практиці використовують дві зони WIDE1 і WIDE2.

Приклад з життя

Для кращого розуміння припустимо що в умовному населенному пункті знаходиться APRS digipeater, який замонтовано в центрі міста на високій точці, APRS-iGate який знаходиться значно нижче по висоті. Також на відстані 30 км. від міста на горі (найвища географічна точка) знаходиться другий APRS digipeater.

APRS digipeater (в місті) сконфігурований приймати і передавати пакети з наступними характеристиками WIDE1-1
APRS digipeater (на горі) сконфігурований приймати і передавати пакети з наступними характеристиками WIDE2-1

Радіоаматор з трекером проїжджаючи повз населенний пункт передає пакет з WIDE1-1, WIDE2-1. Його трек прийнятий APRS digipeater (на горі), але не був почутий APRS digipeater (в місті) і APRS-iGate.

APRS digipeater (на горі) отримавши пакет від трекера з параметрами WIDE1-1, WIDE2-1 відніме 1 від другого значення і передасть пакет від трекера з WIDE1-1, WIDE2*.
APRS digipeater (в місті) отримавши пакет від APRS digipeater (на горі) з параметрами WIDE1-1, WIDE2* відніме 1 від другого значення і передасть пакет з параметрами WIDE1*, WIDE2*.
APRS-iGate отримавши пакет від APRS digipeater (в місті) з параметрами WIDE1*, WIDE2* передасть його в Інтернет.

Рекомендації по налаштуванню WIDE для України

Рекомендуємо налаштовувати трекери для України з наступними характеристиками
WIDE1-1, WIDE2-1

Це прямо таки камінь спотикання в АПРС. нажаль це чомусь мало розжовано і то тільки іноземними мовами. Дякую за переклад!